Ku každej stavbe pristupujeme ako k vlastnej. REAL „Z” s.r.o.

Rekonštrukcia jadra, bytu v Poprade

V Poprade na sídlisku JUH sa pripravuje rekonštrukcia jadra bytu. Preto sme vytvorili návrh interiéru s ohľadom na požiadavky klienta. Jedna z hlavných požiadaviek bola aby v prípade, že sa v bytovke rozhodnú vymeniť stúpačky tak pri tom čo najmenej poškodia nový interiér. Súčasťou odovzdaných podkladov je samozrejme kompletná technická dokumentácia s podkladmi pre stolárov, obkladačov, pre pokládku podlahy atď…

Kuchyňa

Návrh pre rekonštrukciu bol vytvorený v úzkej spolupráci s klientmi. To všetko len preto, aby kuchyňa naozaj zodpovedala priamo ich požiadavkám a bola vytvorená naozaj na mieru.

Kúpelňa

V zadnej časti za páčkou je prístup k stúpačkám. Táto stena je zo sadrokartónu a namaľovaná plne umývateľnou farbou. V prípade rekonštrukcie nebude problém túto stenu „otvoriť“ a potom dať do pôvodného stavu.

Pred začatím akýchkoľvek prác je dobre si premyslieť ako to bude vyzerať. Počas realizácie na to už veľa času nie. Sústredíte sa na detaily, detaily ktoré priamo vyplývajú zo samotných prác. Ak to zveríte do rúk profesionálom, častokrát tým viete ušetriť veľa času a peňazí. V prípade záujmu o takýto návrh alebo viac informácií nás neváhajte kontaktovať.

Fasádne profily

Počas zateplenie fasády budovy sa používajú rôzne fasádne profily. Niektoré sú štandardné a nutné na úspešné dokončenie diela iné zase zvyšujú estetickosť a zlepšujú funkčnosť fasády. Radi by sme vám priblížili aké profily používame my.

Základné profily

Základné fasádne profily sú nutné aby sa fasáda dala zrealizovať. Všetky profily sa osádzajú do vrstvy lepidla a previažú sa so sieťkou.

fasádny profil Rohový profil PVC

Medzi základné fasádne profily patrí napríklad rohovník. S týmto profilom sa stretol snáď každý kto staval dom. Či už v interiéry alebo v exteriéry. Jeho hlavná úloha je aby bol roh rohom – aby bol rovný a pevný. Na fasády sa štandardne používajú hliníkové alebo PVC plastové. My používame výhradne plastové. PVC je pružný materiály a preto aj keď do hotového rohu niečím buchnete tak sa nepokriví ale pružne odrazí náraz. Roh je takto veľmi pevný a odolný.

Fasádne profily

Medzi ďalšie veľmi dôležité fasádne profily patrí zakladací soklový profil LO. V mieste nad terénom kde končí soklík a začína zateplená fasáda sa osádza tento profil. Jeho hlavná úloha je zamedziť vzlínaniu vlhkosti do tepelného izolantu, prístup hmyzu a hlodavcom do fasádneho systému. Zároveň napomáha celkovej estetike keďže je vyrobený s hliníku 0,6 mm tak je dostatočne pevný aby vytvoril rovnú hranu nad terénom.

Nadštandardné profily

Niektoré fasádne profily nie sú nutnosťou pre zhotovenie fasády, ale zlepšujú jej funkčnosť a životnosť.

Okapová lišta na zakladací soklový profil zvyšuje funkčnosť celého zatepľovacieho systému. Umožňuje dilatačný pohyb vo vertikálnom smere preto nevznikajú praskliny pri uložení izolantu. Voda ktorá steká po fasáde prirodzene odkvapne po profile.

Okenný začisťovací profil 2D

Okenný začisťovací profil 2D APU Lišta – jedna z najlepších doplnkových líšt. Osádza sa v kúte kde sa stretá omietka a okno. Na okno sa prilepí jedna časť lišty a do fasády sa sieťkou zapracuje druhá. Po správnom osadení profilu tento styk umožňuje dilatáciu vo všetkých smeroch. Tento profil zároveň obsahuje ochrannú časť na ktorú sa prilepí fólia, ktorá zakryje celé okno. Táto časť sa celá odtrhne a tak vaše okno ostane čisté.

Okenný začisťovací profil 2D

Správne osadený okenný začisťovací profil 2D.

Tieto profily sa dodávajú v bielej farbe ale aj v hnedej, tmavo a svetlo šedej a slonia kosť.

Podparapetný profil

Pri osadení parapety sa dá využiť podparapetný profil. Sieťka sa zapracuje do zatepľovacieho systému a pred osadením parapety stačí odtrhnúť lepiacu pásku a parapetu prilepiť na tento profil. Prilepí sa na pružný penový materiál ktorý umožňuje rozťažnosť parapety vplyvom slnka.

Okrem rôznych profilov používame aj iné doplnky, ktoré zvyšujú estetickosť a funkčnosť fasády. Napríklad táto podložka na ukotvenie zvodu zabraňuje aby sa voda dostala k izolantu.

Profilov je samozrejme oveľa viac. Toto je len prehľad niektorých. Sú rôzne špecifické situácie ktoré si vyžadujú špecifické profily. Dôležité je že mi o nich vieme a vieme kedy ich použiť. Všetky profily ktoré používame sú súčasťou certifikovaného zatepľovacieho systému Jubizol. Ak máte záujem o profesionálne vyhotovenie fasády a osadenie rôznych profilov neváhajte nás kontaktovať.

Zateplenie fasády zdravotného strediska Švábovce

Zateplenie fasády zdravotného strediska Švábovce

Zateplenie fasády zdravotného strediska v obci Švábovce prebehlo v roku 2014. Zateplenie bolo len ukončením vydareného projektu. Zdravotné stredisko v obci je veľmi dôležitá budova. A táto si revitalizáciu doslova vyžiadala. Obec Švábovce sa rozhodla revitalizovať zdravotné stredisko. Ako povedal starosta obce Ing. Mlynár:

„Chceli sme ho rekonštruovať už dávno cez eurofondy. Obec však nemá ani 5-tisíc obyvateľov a v stredisku nie je päť ambulancií, čo bola podmienka. Okná a strecha sa nám rozpadávajú a sociálne zariadenia sú v katastrofálnom stave, preto sme s tým museli niečo urobiť,“

Čítajte viac: https://spis.korzar.sme.sk/c/6475188/svabovcanom-sa-hodi-vynovene-zdravotne-stredisko.html

Potrebná bola oprava strechy, výmena okien, sociálnych zariadení a v neposlednom rade aj interiér budovy. My sme realizovali práve obnovu fasády.

Zateplenie fasády zdravotného strediska v obci Švábovce nebolo len o zateplení ale aj správnom osadení prístreškov.

Verejný projekt ako tento samozrejme podlieha verejnej súťaži, ktorej sme sa zúčastnili a vyhrali. Ako tepelný izolant bol použitý fasádny polystyrén. Finálna povrchová úprava je škrabaná silikónová omietka s hrúbkou zrna 1,5 mm. Na sokel bola použitá granulovaná mozaika – marmolit.

Najväčšie tepelné straty sú práve cez okná, fasádu a strechu. Obnovou práve týchto častí sa výrazne predĺži životnosť budovy, zlepší komfort nie len zdravotného personálu ale aj pacientov. Samozrejmosťou je aj výrazne zníženie tepelných strát a tým zníženie nákladov na prevádzku.

Ak vám je budova povedomá je to možné. Zdravotné stredisko sa nachádza hneď pri vjazde do obce Švábovce, v smere z Popradu na ľavej strane. Veríme že zdravotné stredisko bude obci Švábovce slúžiť ešte veľa rokov.

Ak vás projekt zaujal a možno ste našli riešenie aj svojho problému radi vám vypracujeme nezáväznú cenovú ponuku. Neváhajte nás kontaktovať.