Pred pár rokmi sme sa rozhodli prijať aj väčšie výzvy – rekonštrukcia bytu či starého domu a dokonca aj stavba domu. Za posledných pár rokov sa naše pole pôsobností rozrástlo. Úspešná rekonštrukcia starého vidieckeho domu z 19. storočia, väčšie a menšie rekonštrukcie bytov a jednu kompletnú stavbu rodinného domu. V prípade že máte záujem o osobnú konzultáciu neváhajte nás kontaktovať.

Stavba rodinného domu – novostavba

V obci Hôrka pri Poprade sme v lete roku 2019 začali výstavbu jednopodlažného rodinného domu – bungalovu. Na začiatku sme si stanovili jasné ciele. Kým začne zima musí byť stavba pod strechou. Cez zimu sa pripravia vnútorné rozvody a na jar keď stavba vyschne sa urobia potery, omietky, zateplenie stropu a fasády. A to sa nám aj podarilo.

Zaujímavosťou toho domu je zateplený strop fúkanou izoláciou na báze celulózy.

Zariadenie domu a interiérové doplnky prebehlo v réžií investorov. Dnes už vieme pomôcť aj s návrhom interiéru. Keď sa majitelia dočkali nábytku tak sa s radosťou nasťahovali.

Rekonštrukcia starého vidieckeho domu

Nie vždy je potrebné začať novú stavbu domu. Rekonštrukcia starých domov si vyžaduje v prvom rade úctu k práci ktorá bola odvedená dávno predtým ako sme sa narodili a potom samozrejme množstvo kompromisov ktoré vás čakajú. Taký dom má svoje úskalia ktoré je nutné rešpektovať. v tomto prípade prebehla dôsledná príprava. Návrh interiéru ktorý rešpektuje staré murivo, spôsob pripojenia na verejné siete a požiadavku na moderný interiér.

Začali sme odstránením pôvodných vápenných omietok, ktoré sme podrvili, preosiali a vytvorili sme si novú vapenno-cementovú omietku ktorú sme naniesli v rovinatosti prislúchajúcej tejto dobe. Na podlahu sme aplikovali výystužnú kari sieť položenú na stavebnej oceli ukotvenej v kamenných základoch. Toto opatrenie vyplinulu z požiadaviek investora po zlých skúsenostiach s hlodavcami.

Keďže dom prebehol prístavbou tak na poschodí je samostatná bytová jednotka a my sme vytvorili ďalšiu. V bytovej jednotky sme vymenili komplet rozvody vody, elektriky, kúrenia, odpadu a internetu. Vzniknutá bytová jednotka má vlastné merače energií. Na stenu v obývačke sme tesne pred koncom vypracovali dekoratívnu omietku. Podlahy, kúpeľňu a nábytky vrátane kuchynskej zostavy sme poskladali a osadili, a tým sme umožnili mladej rodine sa nasťahovať

Rekonštrukcia bytu v Poprade

V roku 2021 – 6.decembra sme začali rekonštrukciu 4 izbového bytu v Poprade. Osekať omietky – vyrovnať steny. Vysekať parkety – vyrovnať podlahy. Nové rozvody vody, odpadu a elektroinštalácie. Rekonštrukcia prebieha formou „na kľúč“ teda tak aby mal zaneprázdnený investor čo najmenej starostí s rekonštrukciou. Začiatkom apríla 2022 sme úspešne dokončili práce aj napriek tomu že počas celého vianočného obdobia (od 20.12 do 7.1 ) sme vôbec nepracovali a rešpektovali tak pokojné sviatky ostatných obyvateľov bytového domu. Byt je určený na prenájom preto sme odporúčali zopár riešení ktoré nie sú veľmi estetické ale zato vedia ušetriť veľa starostí ako napr. malý „prah“ pri vstupe do sprchy a jeho následne obalenie hydroizoláciou. Počas rekonštrukcie sme samozrejme využili našich maliarov – Strojové maľovanie Airless. Najväčšou výzvou bola výmena radiátorov počas vykurovacej sezóny. Nakoniec sa nám podarilo požičať dostatočne silné zariadenie na zmrazenie rozvodov vykurovania a následnú výmenu radiátorov. Vykurovanie v bytovke nemuselo byť vôbec odstavené.

Iné projekty.

Venujeme sa aj drobným stavbám a rekonštrukciám. Nemáme problém použiť materiál, s ktorým nemáme skúsenosť. Vždy sa poradíme s technikom danej firmy ktorá materiál vyrába, vyskúšame si ho na vzorkách a až potom v praxi. Máme úzku spoluprácu s firmami ako JUB, Baumit, KJG a mnohé iné. Pokiaľ je to možné používame ucelené certifikované systémy s garanciou kvality.

Ku každej stavbe pristupujeme ako ku svojej. Každá stavba je naša vizitka a sme na nich právom hrdý.

Pre viac informácií nás kontaktujte a môžeme sa dohodnúť na bezplatnej obhliadke.